Maryland Youth Football Teams Make Title Run

Local Schools One Win Away From Maryland Title Game
November 25, 2014
Four Baltimore HS Will Play in Title Games
December 1, 2014
Show all

Football Championship

Schedule via NationalGridiron.com

29-Nov Catonsville High School

HOME AWAY
8:30 AM D3 8-10 EYT Spartans vs Reisterstown Mustangs
10:00 AM D1 9-11 Overlea vs Metro Bengals
11:30 AM D3 9-11 Reisterstown Mustangs vs Andover Apaches
1:00 PM D4 9-11 Randallstown Panthers Federal vs Emmorton Black
2:30 PM D2 8-10 ColdSpring Lane Nitehawks vs Woodlawn
4:00 PM D2 10-12 Mt airy Bulldogs vs Coldspring Lane Nitehawks
5:30 PM D4 10-12 Sandy Spring Falcons vs Catonsville

29-Nov Good Counsel

HOME AWAY
8:00 AM D4 9-11 Columbia Ravens vs RFL Bears Black
9:30 AM D2 11-13 Silver Spring vs Rockville Bears
11:00 AM D3 10-12 Poolesville vs Takoma Park Rams
12:30 PM D1 14U D1 MD Seahawks vs Hamilton Tigers
2:00 PM D1 14U D1 Fort Washington vs Unity
3:30 PM D1 14U D2 Southern Maryland Hawks vs PG Outlaws

29-Nov White Marsh Park

HOME AWAY
8:00 AM D3 6-8 Bowie Broncos vs Laurel Steelers
9:30 AM D3 8U Team Holy Dirt vs District Heights Chiefs
11:00 AM D3 8U Rosedale Cowboys vs Prince Frederick Eagles
12:30 PM D2 7-9 Laurel Steelers vs Southern Maryland Hawks
2:00 PM D2 7-9 Randallstown Panthers vs Waldorf
3:30 PM D1 8-10 Bowie Bulldogs vs Charm City Buccaneers
5:00 PM D2 10-12 Mechanicsville Braves vs Southern MD hawks
6:30 PM D3 10U District Heights Chiefs vs West Laurel Stallions

29-Nov Rockburn Field 5

HOME AWAY
8:00 AM D3 6-8 Reisterstown Mustangs vs Gray Charles Comanches
9:30 AM D1 5-7 Forestville Falcons vs Marshall heights
11:00 AM D1 5-7 Parkside vs Southern MD Hawks
12:30 PM D2 6-8 Dunkirk Warrior vs Ellicott City Patriots
2:00 PM D2 7-9 Dunkirk Warriors vs Edgewood-Lyndhurst
3:30 PM D1 7-9 Columbia vs Ridge Road
5:00 PM D2 6-8 Waldorf Wildcats vs Silver Spring Saints

29-Nov Rockburn Field 6

HOME AWAY
8:30 AM D1 6-8 Brooklyn Park Broncos vs Columbia Ravens
10:00 AM D1 8-10 Woodridge vs Maplewood
11:30 AM D4 8-10 Maplewood vs Emmorton Buccaneers
1:00 PM D2 8-10 East Side Colts vs Pax River Raiders
2:30 PM D3 11-13 Sandy Spring Falcons vs SRYA Seahawks
4:00 PM D3 10U Holy Dirt vs Unity
5:30 PM D3 10U Laurel Wildcats vs MTS Terps

30-Nov Catonsville High School

HOME AWAY
8:30 AM D4 6-8 HC Terps vs SRYA
10:00 AM D1 5-7 Columbia Ravens vs Waldorf
11:30 AM D2 7-9 Silver Spring vs Eastside
1:00 PM D1 8-10 Emmorton Buccaneers vs Middleriver Renegades
2:30 PM D4 8-10 Silver Spring Saints vs Team Holy Dirt
4:00 PM D1 10-12 Lamond Riggs vs Ellicott City Patriots
5:30 PM D3 10-12 Randallstown Panthers vs Sandy Spring

30-Nov Good Counsel

HOME AWAY
8:00 AM D1 7-9 Brooklyn Park vs Germantown Panthers
9:30 AM D1 13U Churchill Bulldogs vs Pikesville Wildcats
11:00 AM D2 11-13 Williamsport Bears vs Columbia
12:30 PM D2 9-11 Hagerstown Giants vs Mechanicsville Braves
2:00 PM D4 11-13 Rockville Bears vs Sandy Spring Falcons
3:30 PM D2 9-11 St. Charles Bears vs Boonsboro Titans

30-Nov White Marsh Park

HOME AWAY
8:30 AM D3 10U Dunkirk Warriors vs Fort Washington Cannons
10:00 AM D3 9-11 Laurel Steelers vs Prince Frederick eagles
11:30 AM D1 9-11 Waldorf Wolfpack vs Charm City Buccaneers
1:00 PM D3 11-13 Mechanicsville Braves 14u vs CROFTON CARDINALS
2:30 PM D2 11-13 Elkridge vs Huntingtown Hurricanes

4:00 PM D4 10-12 Columbia vs West Laurel Stallions

5:30 PM D2 12U D1 West Laurel Stallions vs Hyattsville Hawks

%d bloggers like this: